You’re viewing a version of this story optimized for slow connections. To see the full story click here.

Island intenzívne a bez tmy

#roadtrip, #termálne pramene, #polnočné slnko, #nenáročná turistika

Story by David Varga March 29th, 2015

Nabitá off-road-trip výprava za polnočným slnkom, termálnymi prameňmi a krásami prírody na Islande.

Predpokladaný termín: koniec júna, predbežne 24.6.-4.7.2016

Dĺžka výletu: 10 dní (7 dní dovolenky)

Počet účastníkov: 9 osôb

Odhadovaný rozpočet: 600 EUR + letenka

DSC_0448.jpg
DSC_7265.jpg
DSC_7354.jpg
Postcard_2.jpg
DSC_1120.jpg
Top_21.jpg

Ako už z názvu vyplýva, tento výlet je zameraný na intenzívne poznávanie prírodných krás a zaujímavostí Islandu. Behom viac ako jedného týždňa sa pokusíme precestovať takmer celý ostrov dookola, okúpať sa vo viacerých prírodných termálnych prameňoch, ochutnať islandské špeciality, pozorovať polnočné slnko, ale i zajazdiť si na poriadnych terénnych cestách, prebrodiť autom niekoľko riek a vystúpiť na niektorú z islandských sopiek.

Toto všetko budeme schopní stihnúť za 8-10 dní a to preto, že v tomto období (počas letného slnovratu) na Islande v podstate nezapadá slnko, a tým pádom budeme mať k diposzícii takmer 24 hodín denného svetla. Budeme teda relatívne málo spať, a občas aj pár hodín vkuse sedieť v aute, podarí sa nám ale zažiť, vidieť a spoznať to, čo by normálne v inom termíne trvalo dva týždne a viac.

Tento výlet je preto priam ako stvorený pre tých z vás, ktorí musia z rôznych dôvodov čo najviac šetriť dovolenku v práci alebo si nemôžu dovoliť odcestovať do zahraničia na dlhšie.

Postcard_22.jpg

A PREČO ÍSŤ NA ISLAND SO MNOU?

Pretože urobím všetko pre to, aby si behom týždňa na Islande zažil čo najviac “wow” momentov, a aby sa tento výlet stal jedným z tvojich najlepších zážitkov v živote!


A navyše pre teba a pre celú skupinu:


- zoženiem čo najlacnejšie letenky na Island (možno aj o 200 - 300 EUR lanejšie než sú bežné ceny)

- zoženiem čo najvhodnejšie a najlacnejšie terénne autá (dokážem ušetriť aj 100 - 200 EUR)

- priamo na mieste vytvorím itinerár cesty, šitý na mieru účastníkom výletu, ktorý budem navyše každý deň naďalej upravovať podľa aktuálnych podmienok, predpovedi počasia, stavu ciest a pod.

- poradím s tým, čo si zobrať na Island so sebou, čo naopak nechať doma a všetkým účastníkom vypracujem zoznam potrebného vybavenia
- zavediem ťa na miesta, ktoré nie sú popísané v každom papierovom sprievodcovi, a na ktoré sa bežní turisti nedostanú

- počas výletu budem všetko dokumentovať, a po návrate domov tak dostaneš na pamiatku (alebo aj na pochválenie sa na facebooku :-) ) výber nádherných fotografií vo vysokom rozlišení s tebou samým, ale i s úžasnými miestami, ktoré navštívime

- zároveň budem možno natáčať i video a po návrate zostrihám krátky niekoľkominútový spot, aby sme si mohli naše zážitky kedykoľvek pripomenúť aj v takejto interaktívnejšej forme


Takto skvelo sme sa napríklad mali v roku 2015:

Chceš sa pridať?

Alebo ťa zaujíma viac detailov?

NAPÍŠ MI NA DAV.VARGA@GMAIL.COM A JA TI POŠLEM UCELENÝ MATERIÁL S KONKRÉTNYMI INFORMÁCIAMI K TOMUTO VÝLETU A ZÁROVEŇ ŤA ZARADÍM DO ZOZNAMU ÚČASTNÍKOV, S KTORÝMI BUDEM NÁSLEDNE aktívne RIEŠIŤ NÁKUP LETENIEK, PRESNÝ TERMÍN ATĎ.

Postcard_12.jpg
Postcard_19.jpg
Top_15.jpg
Top_22.jpg
Postcard_4.jpg
Top_7.jpg
Top_25.jpg
DSC_0734.jpg
Footnote: dav.varga@gmail.com, www.dvarga.net
Iceland